Nyheter

Sigrid Brennhaug med turné i Nordnorge

Sigrid Brennhaug har i flere tiår vært ansett som en av landets flotteste vokalister og en av de mest kjente og respekterte musikere i det nordnorske jazzmiljøet.

Etter mange års erfaring, i mange ulike konsept og i forskjellige sjangere, har Brennhaug, bosatt på Hemnesberget, endelig tatt spranget og gitt ut sitt første soloalbum til strålende kritikker.

Albumet «Daga æ vil huske» fra 2020 er musikk som vandrer i landskapet mellom pop, jazz og vise. Tittelen i seg selv henspeiler på alle disse dagene som kanskje ikke hadde noe spesielt ved seg ved første øyekast, men som fikk liv og ble minneverdige. For hvilke dager er det vi kommer til å huske, når vi tenker oss om? Alle låtene er ført i pennen av Brennhaug selv og produsent og gitarist John-Kåre Hansen.

Endelig får vi oppleve Sigrid med sitt eget stoff, og noen vil kanskje oppleve en ny side av henne når det gjelder sjanger og uttrykk. Brennhaug har uansett den samme kjennetegnende tilstedeværelsen, nærheten og formidlingsevnen som vi alle kjenner henne for.

Band:

Sigrid Brennhaug – vokal
John-Kåre Hansen – gitar
Adrian Danielsen – piano
Christo Stangness – bass
Roger Johansen – trommer
Thor-Ivar Lund – Lyd

Turnérute:

18.oktober – Vadsø – Kooperativet
19.oktober – Kjøllefjord
20.oktober – Bodø – Sinus
21.oktober – Tromsø – Storgata Camping

«Sofistikert, hjertevarm og praktfull solodebut» (terning 6)
– Rana NO

«… du verden for noen flotte historier hun har å fortelle»
– Nettavisen

«Fine låter og en drøm av et band – en godt voksen Sigrid Brennhaug leverer et førsteklasses debutalbum.»
– Jazz i Norge

 

Fra forsiden

Nyheter

Dialogseminar om kvensk kunst og kultur i opplæring.

Tervettulemaa! Velkommen til dialogseminar om kvensk kunst og kultur i opplæring. Hvordan kan kvensk språk, kunst og kultur få en tydeligere plass i opplæringen? Nasjonalt senter for kunst og kultur i opplæringen (KKS), Nord universitet og Nordnorsk Jazzsenter (NNJS) inviterer til gratis dialogseminar i Bodø 19.–20. november. Målet er å samle fag- og forskningsmiljøer, lærere, kulturaktører og beslutningstakere for å dele erfaringer og kunnskap som grunnlag for å utvikle digitale undervisningsressurser om kvensk kunst og kultur til gratis bruk i barnehage, skole og lærerutdanning.

Nyheter

Jollywood

En indisk sanger som har opptrådt for Mick Jagger og dronning Elisabeth, en nordnorsk bassist med samiske strenger på lyren sin, en spelemann fra Norrbotten og to finsk-svenske multimusikere. Møt Jollywood – en musikalsk smeltedigel som setter følelser i spill!

Konserter