Nyheter

Per Jørgensen «Memories from the gallery»

Tidenes drømmelag til Nord-Norge!

Nå er Per Jørgensen, kjent fra Jøkleba, Bergen Bluesband, Ny Bris, Marilyn Mazur og en lang, lang rekke forskjellige samarbeid, klar for Nord-Norge med sitt «drømmeensemble». Bandet har sitt utspring i konserten «Memories from the Gallery» som ble oppført under Kongsberg Jazzfestival i 2012. Her spiller ikke minst Sigbjørn Apeland på trøorgel en sentral rolle sammen med Morten Qvenilds elektronikk, Terje Isungsets perkusjon og bassist Morten Skage. Tilsammen blir dette et «harmonisk rytmisk univers» for å bruke Per Jørgensens egne ord.

“Per Jørgensen er en trompeter og vokalist som knapt har sin make når det gjelder å fylle sine musikkytringer med substans, den være seg i form av uro, lengsel, undring, ren og skjær melodisk skjønnhet, glede eller hva som helst annet som kan ta tak i en lytter”. Terje Mosnes, Dagbladet.

Per Jørgensen med venner:

Per Jørgensen – vokal/trompet/perkusjon

Sigbjørn Apeland – trøorgel

Morten Qvenild – tangenter/elektronikk

Morten Skage – bass

Terje Isungset – perkusjon

Atle Sekkingstad – Lyd

 

Turnérute:

Onsdag 22. april – Tromsø

Torsdag 23. april – Vadsø

Fredag 24. april – Bodø

Lørdag 25. april – Hemnesberget

Fra forsiden

Nyheter

Dialogseminar om kvensk kunst og kultur i opplæring.

Tervettulemaa! Velkommen til dialogseminar om kvensk kunst og kultur i opplæring. Hvordan kan kvensk språk, kunst og kultur få en tydeligere plass i opplæringen? Nasjonalt senter for kunst og kultur i opplæringen (KKS), Nord universitet og Nordnorsk Jazzsenter (NNJS) inviterer til gratis dialogseminar i Bodø 19.–20. november. Målet er å samle fag- og forskningsmiljøer, lærere, kulturaktører og beslutningstakere for å dele erfaringer og kunnskap som grunnlag for å utvikle digitale undervisningsressurser om kvensk kunst og kultur til gratis bruk i barnehage, skole og lærerutdanning.

Nyheter

Jollywood

En indisk sanger som har opptrådt for Mick Jagger og dronning Elisabeth, en nordnorsk bassist med samiske strenger på lyren sin, en spelemann fra Norrbotten og to finsk-svenske multimusikere. Møt Jollywood – en musikalsk smeltedigel som setter følelser i spill!

Konserter