Nyheter

Fliflet/Hamre legger ut på turné i Nord-Norge 19. – 24. mars

_MG_Bilde Fliflet Hamre

 

Når du kommer ut fra konsertlokalet etter å ha opplevd disse to velkjente og sjarmerende herrene, er du antageligvis full av energi og lykke! Velkommen til en konsert utenom det vanlige!

 

I Fliflet/Hamres musikk står lekelyst og innlevelse sentralt, og det meste kan skje:

Rå balkantoner dundres ut mellom vare nordiske moll-perler og jødiske ettertenksomheter, norske kystmelodier eller italienske partisansanger.  Og Harald Sæverud dras med på 9-takts-kalas hos serbiske sigøynere … Iblant lar Ole Hamre trommene hvile, og lager vakker og uhørt musikk på melodika eller sitt eget gryteinstrument Hamrofonen – eller tar på seg steppeskoene!

Gruppen er kjent for sitt tette og levende samspill, og har opptrådt på en lang rekke norske festivaler; bl.a. på jazzfestivalene i Molde, Bergen og Kongsberg, samt folkemusikkfestivalen i Førde.  I tillegg har de turnéer og festivalbesøk i Sverige, Danmark, Finland, Tyskland, Belgia og Skottland bak seg.
Fliflet/Hamre fører sammen musikk av ulikt opphav, og skaper et eget, personlig landskap.
Både folk med lakksko, bunad, sorte skinnjakker eller cowboyhatter lar seg villig føres rundt i deres fargerike hage! Kontrastene er store, men opplevelsen hel.

 

Musikere;

Gabriel Fliflet – trekkspill og sang

Ole Hamre – slagverk, melodika, sang m.m.

 

Turnerute;

19. mars         Tromsø jazzklubb

20.mars          Vinterfestuka i Narvik

21. mars         Lofoten jazzklubb, Kabelvåg

22. mars         Perleporten Kulturhus, Honningsvåg

23. mars         Vadsø jazzklubb

24. mars         Forum for scenekunst, Kjøllefjord

 

 

For informasjon kontakt produsent Brynjar Rasmussen på mobil 9583 4270.

Fra forsiden

Nyheter

Jollywood

En indisk sanger som har opptrådt for Mick Jagger og dronning Elisabeth, en nordnorsk bassist med samiske strenger på lyren sin, en spelemann fra Norrbotten og to finsk-svenske multimusikere. Møt Jollywood – en musikalsk smeltedigel som setter følelser i spill!

Nyheter

Daniel Herskedal og Ensemble Noor

Komponisten og jazzmusikeren Daniel Herskedal har allerede etablert seg som en av de aller største jazzinstrumentalistene vi kjenner til, både i norsk og internasjonalt farvann. Nå skal han og bandet endelig ut på nord-norgesturné igjen, og som sist i 2021 har han også denne gangen med seg de fantastiske strykerne fra Ensemble Noor.