Nyheter

Arctic Mood urframført under Polarjazz på Svalbard

Arctic Mood ble urfremført for fult hus under Polarjazz på Svalbard. Bok med CD i salg nå.
TERNINGKAST 5 I NETTAVISEN

Musiker og komponist Brynjar Rasmussen og fotograf Werner Anderson har gjentatte ganger besøkt Svalbard de siste årene. De er dypt begeistret for denne fascinerende og kontrastfylte øygruppa helt uten sammenligning til fastlands-Norge og har brukt den som inspirasjonskilde for ny kunstnerisk utforskning og utfoldelse. Nordnorsk Jazzsenter har derfor bestilt et verk av Rasmussen som sammen med Andersons fotografier blir en sterk forestilling bygd på Svalbards unike posisjon som fangsts- og gruvesamfunn og sikkerhetspolitiske arena. Verket vil bli urframført i Longyearbyens nye kulturhus, 5 februar. Produksjonen omfatter også en bok med en CD som baserer seg på fotografier og musikk hentet fra verket. Denne blir lansert i samband med urfremføringen. I salg i platebutikker og hos bokhandlere nå.

Neste konsert er Vinterfestuka i Narvik 2.4.

Kjøp på nett: CDON.COM


Terningkast 5 i Nettavisen

Presseomtale: All About Jazz

 

 

Fra forsiden

Nyheter

Fra Mars & REICHE

Gjør deg klar for dobbelkonsert med intet mindre enn to unge fremadstormende band fra den nordnorske jazzscenen: Fra Mars og REICHE.

Nyheter

LISA DILLAN ENSEMBLE

Lisa Dillan trenger ingen videre presentasjon i nordnorsk jazz-sammenheng. Hennes arbeid som frilans jazzsanger strekker seg over flere tiår med ulike prosjekter i inn- og utland siden 2001. Nå gleder vi oss stort til turné nordpå!

Konserter